O IDEÁŘI

IDEÁŘ

VÍC NEŽ DIÁŘ, VÍC NEŽ ZÁPISNÍK.

 

Pokud milujete papír, rádi podporujete české výrobky a psaní rukou je pro vás důležité pak jste na správném místě.

POJĎME SI TO ROZEBRAT!

Milujete papír?

jeho vůni, původ, funkci. My ano, neboť v našem grafickém studiu se zabýváme také přípravou knih. Pro ideář jsme zvolili krémový papír munken od firmy Arctic paper. Tyto papíry se mimo jiné pyšní ekologickou certifikací a pochází z šetrného lesního hospodářství. Krémovou barvu papíru jsme záměrně zvolili, protože zabraňuje únavě očí. Papír je na dotek sametově hebký a to vám umožní další prožitek. Zkrátka papír komunikuje s našimi emocemi a to se vám při elektronickém zaznamenávání nepodaří.

Psaní rukou, jako vážně?

Ano, to opravdu myslíme vážně. Psaní rukou má i v tého přetechnizované době stále svou nenahraditelnou funkci. Jak jsme zmínili tak papír komunikuje s našimi emocemi. Rozpohybováním ruky při psaní aktivujete svou mysl. Mozek si lépe pamatuje. Díky ideáři si můžete zapsat své myšlenky, touhy, cíle, nápady a už nemusíte pátrat, kam se zatoulaly. Nezapomeňte, že zápisník vás nesoudí a nic neočekává. Vše je zachyceno, myšlenky tak získají hmotnou podobu a začnete si dělat v hlavě pořádek. Při pročítání vlastních zápisů můžete zjistit, co vás v životě přitahuje, na co se zaměřit nebo naopak, co vypustit. Není nic jednoduššího, než vše přenést na papír.

Rádi podporujete české výrobce?

To mi také! Zápisník byl navržen v našem studiu, ilustrace pochází od Jáji Kučerové, se kterou moc rádi spolupracujeme při tvorbě knih. Umí moc dobře vystihnout kresbu k danému textu no a samotná výroba je v rodinné tiskárně v jižních čechách.

Nabízíme svůj zápisník také ostatním tvůrcům, kde poskytujeme možnost tvorby vlastního přebalu. Jednoduše řečeno ideář oblečeme do jejich značky. Vy tak můžete získat jedinečnou obálku od domácích tvůrců z různých oblastí. Projekt je ještě v plenkách a tak nám můžete se samotným výběrem tvůrců pomoci nebo se nám případně ozvat, pokud jste tvůrcem vy sami.

IDEÁŘ může mít tvou tvář!

Proč máme název ideatéka?

Jednoduše jsme chtěli založit takovou pomyslnou knihovnu ideářů.